AUGUSTÓW ZAPRASZA

KLUB „TRATWA” –  TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ AUGUSTOWA powstał przy Stowarzyszeniu: STOWARZYSZENIE MIŁŚNIKÓW NATURY „VIGOR”. Głównym inicjatorem i założycielem jest stary augustowiak Andrzej Kondracki, który z osobistych powodów wyemigrował w 1990 roku nad POLSKI BAŁTYK i osiadł na mieliźnie w Świnoujściu.

Marzysz o odpoczynku? Tęsknisz za zielenią lasów, za szumem wody i drzew? Potrzebujesz ciszy, spokoju i przestrzeni w sobie i wokół siebie? A może jesteś rządy przygód i pełny/pełna wersy? W takim razie zapraszamy Cię na „TURNUS WEKENDOWY” do Augustowa, pachnącego żywicą sosnowych lasów, krainy jezior o czystej przezroczystej kryształowej wodzie i malowniczych pejzaży. Cisza spokój i przestrzeń…, kuchnia wegetariańska i wielu atrakcji,  których dotychczas nie uświadczyłeś. Wspaniali ludzie, ciepła atmosfera i śpiew ptaków budzący Cię o poranku… To Ci oferuje Augustów i okolica. Rozpoczniemy weekendowy wypoczynek od zbiórki na Placu JANKA Krasickiego przy pomniku Zygmunta Augusta o godzinie 19:00 w piątek (na spóźnialskich czekamy godzinę, po tym czasie wpisowego nie zwracamy). Takie spotkania weekendowe prowadzimy co tydzień. Zamieszkamy w namiotach na półwyspie o szumnej nazwie „Goła Zośka” nad malowniczym jeziorem Rospuda. Rozpoczniemy turnus „Ognisko Serc” – integracyjne ognisko, skwierczące w ogniu bogactwem ociekających rumianych kiełbasek, pachnące pieczonymi w żarze ziemniakami, osmolonymi płomieniem jabłkami. Zachwycające jest nie tylko otoczenie, ale i sam półwysep. 

Tu po śniadaniu w pobliskiej karczmie STAROŻYN, udamy się brzegiem nad jeziorem Necko na plażę miejską. Tam sprawdzisz swoje możliwości na nartach wodnych, (możesz nie mieć pojęcia o nartach wodnych, nie przejmuj się, przy pomocy zawodowej obsługi będziesz mógł/mogła wszystko). Rejs statkiem z obiadokolacją, tym razem między innymi potrawami zaserwujemy; regionalna KISZKA ziemniaczana. – Karczma nad Kanałem Augustowskim w Paniewie (punkt docelowy naszego rejsu). Na szlaku mijamy dwie wyspy „Rub co chcesz” i „Tu mi daj”. Wracamy drugim statkiem. Wysiądziemy w miejscowości Przewięź. Wyznaczonym szlakiem przez sosnowy las kierujemy się do miejscowości Studzieniczna. Zwiedzamy klasztor na wyspie zamieszkującej w XVIII wieku przez pustelnika. Wracamy szlakiem nad Jeziorem Białe do punktu wyjścia – półwysep „Goła Zośka”. Po drodze wstąpimy do karczmy STAROŻYN na kolację. Drugi dzień turnusu (niedziela) program indywidualny do godziny 20:00, każdy otrzyma suchy prowiant i napoje (dla głodomorów liczne punkty serwujące posiłki w pobliżu). Na zakończenie turnusu Nocny rejs GONDOLI kołyszącą się na falach jezior iskrzących gwiazdami. Dla zapaleńców „Kisielowa Noc” z niespodziankami i ewentualnie przedłużenie pobytu za dodatkową opłatą (ustalenie szczegółów indywidualne).

Informacje dodatkowe:

UWAGA: DLA OSÓB NIEZRZESZONYCH: Ilość miejsc ograniczona do 15 osób. Gwarancja – należy przelać na konto organizatora kwotę uwierzetelniającą pobyt na turnusie weekendowym,  tj. wpisowe 50% całości = 200PLN/OSOBA. Należy wpłacić do 4 dni przed rozpoczęciem turnusu, KONTO głównego organizatora: Andrzej Kondracki Santander Bank nr konta PL 90 1090 1492 0000 0001 1847 5517. Turnusy zaczynają się od 15 czerwca i trwają do 15 września. Spotykamy się  w kaźdy piątek o godzinie 19.00 na Rynku Zygmunta Augusta przy pomniku. Spanie we własnym zakresie pod namiotami (należy zabrać ze sobą sprzęt turystyczny oraz ciepły sweter, płaszcz nieprzemakalny, etc. Kuchnia Wegetariańska Regionalna i suchy prowiant na czas wekendu zapewnia organizator w cenie opłaty. Za osoby objęte programem statutowym koszty w całości pokrywa organizacja STOWARZYSZENIE SYMPATYKÓW NATURY Osoby nie zrzeszone ponoszą koszty za cały turnus wekendowy w kwocie 500 złotych od osoby. Gwarancja i bezpieczeństwa 100% zapewnia organizator. W razie nieprzewidzianych zdarzeń (np. deszczowa pogoda) zwracamy wpłaconą kwotę tzw. wpisowe.

Motywacja: „Jeziora Augustowskie wraz z otaczającą je puszczą należą do najpiękniejszych klejnotów naszego kraju. Bije z nich jakaś moc przedziwna, która wlewa w strudzone serce ludzkie wielką radość i moc, pozwalającą przetrwać długie, 

zimowe miesiące wypełnione ciężkim trudem i troską. A kiedy nadejdzie następne, słoneczne lato i pora urlopów, zachowany w głębi duszy obraz jeziora ożywa na nowo i ciągnie tak mocno wyobraźnię, że nie sposób już mu się oprzeć. Augustowskie Noce czekają.”

Więcej szczegółów pod numerem telefonu organizatora: 721349985 (czynny 24h).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *