BEZ KĄPIELÓWEK I BIKINI

Bez kąpielówek i bikini, czyli 5 urokliwych plaż w Polsce dla nudystówPoznań Poznańskie plaże mieszczą się nad jeziorami. Najbardziej popularna jest ta nad Jeziorem Kowalskim niedaleko Biskupic. W upalne dni na półwyspie, wśród drzew i krzaków, pojawia się nawet kilkadziesiąt osób. Z drugiej strony Poznania, nad jeziorem Rusałka, na plaże zamieniane są łąki. To miejsca, w których dobrze będą czuły się rodziny z dziećmi i pary.

Konstancin pod Warszawą Ta plaża długo była pilnie strzeżonym sekretem – wchodzić mogli tylko znajomi jej „odkrywców”. Miało to uchronić przed ludźmi, którzy na naturystów przychodzą się pogapić. I choć plaża wyszła już z ukrycia, to nadal panuje tu spokojna atmosfera. Ludzi niewiele, plaża duża – łatwo tu znaleźć odludne miejsce tylko dla siebie. „Golasy” mieszają się z „tekstylnymi”, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że nikt tu nikomu nie przeszkadza.

Dębki: Piaśnica.i Kiedy zaczyna się sezon wakacyjny pół Polski pakuje do walizek kremy do opalania, okulary przeciwsłoneczne i jedzie do Dębek. Gdy już będziecie mieć powyżej uszu tłumu na plaży, przenieście się kilkaset metrów na zachód za Piaśnicę. Czeka tam wielka i raczej pusta plaża dla naturystów. To podobno jedna z najbardziej rodzinnych plaży nad Bałtykiem.

Pogorzelica. Bliżej naszej zachodniej granicy, leży jedna z najdłuższych polskich naturystycznych plaż. Dziesięć kilometrów piasku i szumu fal. Nie ma tu żadnej miejscowości, bo teren kiedyś należał do jednostki wojskowej.

Chałupy. Chałupy to klasyka. Zbigniew Wodecki unieśmiertelnił je w hicie lata z 1985 roku. W Chałupach „można spotkać golasa, jak na plaży w Mombassa”. To były czasy! Na teledysku „Chałupy Welcome To” alkohol się leje, tekstylni tańczą, a golasy opalają się na plaży. Dziś plaża przeniosła się trochę na wschód – leży pomiędzy Kuźnicą i Chałupami. Drobny piasek, przezroczysta woda, cztery kilometry ciszy i spokoju, bo dodatkowo przed wzrokiem ciekawskich chroni las sosnowy – warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *