PLAŻE NATURYSTY

Chałupy

Z pewnością najpopularniejsza plażą naturystów jest ta położona między Chałupami a Kuźnicą Helską. Rozciąga się ona na odcinku 3 km. To tutaj rozpoczał działać ruch naturystyczny w Polsce. Swoją popularność plaża zyskała również dzięki Zbigniewowi Wodeckiemu, który śpiewał o plaży w piosence „Chałupy welcome to”. Dziś plaża straciła nieco na popularności, ale i tak można tutaj spotkać miłośników opalania na golasa. Plażę osłania niewielka wydma i rosnący na niej lasek sosnowy, który chroni opalających się przed wścibskim wzrokiem podglądaczy. Z pewnością atutem plaży jest również łagodne zejście do morza, czysta woda i drobny piasek.

Plaża w Dębkach

2 km od centrum mało znanej miejscowości Dębki położonej w pobliżu Krokowa znajduje się najpiękniejsza plaża nudystów na wybrzeżu. Prawie 9-kilometrowy odcinek plaży zaczynający się ok. 500 m na zachód od ujścia rzeki Piaśnicy, ciągnie się w kierunku zachodnim aż do miejscowości Białogóra. Plażę wyróżnia drobny, jasny piasek i ciemny, niemal granatowy odcień morza. Plaża w Dębkach ma jako jedyna w Polsce stosowną licencję na bycie plażą nudystów.

Międzyzdroje – Lubiewo

W czasie PRL-u plaża tętniła życiem. Wtedy odbywały się tu największe w całym kraju zloty naturystów. Aktualanie plaża jest godna polecenia, gdyż nie jest nadmiernie oblegana przez nudystów. Coś dla osób lubiących ciszę i spokój. Legendarną plażę już od początków je powstania szczególnie upodobali sobie homoseksualiści. Na plażę przyjeżdża również sporo turystów z Niemiec.

Pogorzelica – Mrzeżyno

Najdłuższa plaża nudystów w Polsce zlokalizowana ok. 30 km na zachód od Kołobrzegu rozciąga się na odcinku ok. 10 km. Jest istnym rajem dla naturystów. Plażę, przed podglądaczami, osłaniają wydmy otoczone siatką. Między Pogorzelicą a Mrzeżynem plaża jest bardzo szeroka, a także czysta i zadbana. Atutem jest, że na całej długości plaży nie znajdują się żadne miejscowości, w związku z czym można liczyć na spokojne opalanie.

Świnoujście – Ahlbeck

Plaża na Pomorzu Zachodnim zaczynająca się przy samej granicy z Niemcami między Świnoujściem i niemieckim miastem Alhbeck to dwukilometrowy odcinek dla naturystów, którzy nie boją się pokazać swojej nagości również zachodnim sąsiadom. Odkąd Polska przystąpiła do strefy Schengen, turyści z obu krajów mogą swobodnie korzystać z całej plaży. Na niemieckim (większym) odcinku, za rozłożenie ręcznika trzeba jednak zapłacić tzw. opłatę uzdrowiskową w wysokości 3 euro.

Gdańsk – Górki Zachodnie

Górki Zachodnie to miejsce wypoczynku wielu trójmiejskich naturystów. Szeroka, piaszczysta plaża znajduje się zaledwie 10 km od ścisłego centrum Gdańska i można do niej dojechać nawet autobusem komunikacji miejskiej. Naturyści polecają tę jedyną plażę w Trójmieście raczej jako miejsce plażowania dla singli. Plaża nie ma charakteru rodzinnego i często pojawiają się na niej podglądacze.

Chłapowo – Rozewie

Do szerokiej, piaszczystej plaży o długości ok. 2 km można dostać się przechodząc przez przepiękny wąwóz Rudnik. Plaża rozpoczyna się 500 -800 m od wyjścia z wąwozu i odgrodzona jest przed wzrokiem wścibskich podglądaczy stromym, niedostępnym klifem, na którym znajdują się tereny wojskowe. Kolejne zejście z wysokiej góry znajduje się dopiero 2 km dalej. Dlatego pas wybrzeża między Chłapowem a przylądkiem Rozewie, to idealne miejsce dla początkujących nudystów, których może krępować obecność turystów w tekstyliach. Ciekawostką jest również to, że plażę, jako jedną z niewielu w Polsce, stworzyli sami mieszkańcy okolicznej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *