TURNUS REKREACYJNO WĘDKARSKI

Marzysz o odpoczynku? Tęsknisz za zielenią lasów, za szumem wody i drzew? Potrzebujesz ciszy, spokoju i przestrzeni w sobie i wokół siebie? A może jesteś rządny przygód i pełny/pełna wersy? W takim razie zapraszamy Cię na „TURNUS REKREACYJNO-WĘDKARSKI” w okolice Augustowa, pachnącego żywicą sosnowych lasów, krainy jezior o czystej przezroczystej kryształowej wodzie i malowniczych pejzaży. Cisza spokój i przestrzeń…, kuchnia regionalnai wielu atrakcji, których dotychczas nie uświadczyłeś. Wspaniali ludzie, ciepła atmosfera i śpiew ptaków budzący Cię o poranku… To Ci oferują Ateny nad jeziorem Blizno w okolicach Augustowa. Rozpoczniemy od zbiórki na Placu Janka Krasickiego przy pomniku Zygmunta Augusta. Autobusem udajemy się do miejscowości Ateny oddalonej 18 kilometrów. Zamieszkamy w namiotach nad o szumnej nazwie „Rub Co Chcesz” nad malowniczym jeziorem Blizno. Rozpoczniemy turnus „Ogniskiem Serc” – integracyjne ognisko, – skwierczące w ogniu bogactwem ociekających rumianych kiełbasek, pachnące pieczonymi w żarze ziemniakami, osmolonymi płomieniem jabłkami. Zachwycające jest nie tylko otoczenie, ale i sam nastrój.

Jezioro Blizno leży na Równinie Augustowskiej. Zalicza się do jezior rynnowych. Ma kształt mocno wydłużony ze wschodu na zachód. Na jeziorze znajdują się 3 wyspy o łącznej powierzchni ok. 4 ha. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta. Brzeg na ogół stromy i suchy z dość ubogą roślinnością. Dno opada stromo do głębokości 5–10 m, po czym staje się bardziej łagodne. Otoczenie jeziora stanowią głównie lasy – ponad 60% zajmują bory sosnowe. Reszta to użytki rolne. Wokół jeziora są liczne dzikie, piaszczyste plaże i wąski pas litoralu nadające się do celów rekreacyjnych. W południowo-zachodniej części zbiornika wypływa rzeka Blizna. Na wschodzie Blizno połączone jest poprzez niewielki ciek z jeziorem Blizienko. Na północnym brzegu położone są wsie Ateny i Walne, na wschodnim Danowskie. Jezioro Blizno zalicza się do zbiorników leszczowych. Zbiornik jest objęty strefą ciszy. Ateny to wieś położona na terenie Puszczy Augustowskiej między jeziorem Blizno nieopodal Wigierskiego Parku Narodowego. Jeśli jesteś wędkarzem, to tutaj na pewno będziesz mógł rozwijać swoją pasję nad jeziorem Blizno. Jezioro posiada pierwszy stopień czystości. Miłośnicy przyrody spotkają tu między innymi żurawie i sarny. Ateny to doskonałe miejsce dla osób wrażliwych na piękno leśnych krajobrazów. Otaczające lasy i jeziora to raj dla zbieraczy runa leśnego i wędkarzy. Przyjazny mikroklimat sosnowo-świerkowych lasów sprzyja dobremu wypoczynkowi i pełnej regeneracji sił.

Informacje dodatkowe:

UWAGA DLA OSÓB NIEZRZESZONYCH: Ilość miejsc ograniczona do 15 osób. Gwarancja – należy przelać na konto PayPal organizatora kwotę uwierzetelniającą pobyt na turnusie tj. wpisowe 50% za siedem dni pobytu na turnusie = 200PLN/OSOBA. Należy wpłacić do 4 dni przed rozpoczęciem turnusu, resztę tj. 200 PLN uregulujecie Państwo w Augustowie. Turnusy zaczynają się od 15 czerwca i trwają do 15 września. Spotykamy się w kaźdy piątek o godzinie 19.00 na Rynku Zygmunta Augusta przy pomniku. Spanie we własnym zakresie pod namiotami (należy zabrać ze sobą sprzęt turystyczny, wędkarski oraz ciepły sweter, płaszcz nieprzemakalny, prosimy nie brać z sobą zbędnych rzeczy. Kuchnia Regionalna – 10 minut drogi do gospodrstwa agroturystycznego lub restauracji. Poczęstunek zapewnia organizator w cenie opłaty. Za osoby objęte programem statutowym koszty w całości pokrywa organizacja STOWARZYSZENIE SYMPATYKÓW NATURY. Po otrzymaniu wpisowego poinformujemy Państwa telefonicznie o szczegółach.

Motywacja: „Jeziora Augustowskie wraz z otaczającą je puszczą należą do najpiękniejszych klejnotów naszego kraju. Bije z nich jakaś moc przedziwna, która wlewa w strudzone serce ludzkie wielką radość i moc, pozwalającą przetrwać długie zimowe miesiące wypełnione ciężkim trudem i troską. A kiedy nadejdzie następne, słoneczne lato i pora urlopów, zachowany w głębi duszy obraz jeziora ożywa na nowo i ciągnie tak mocno wyobraźnię, że nie sposób już mu się oprzeć. Augustowskie Noce czekają.”

Więcej szczegółów pod numerem telefonu organizatora: 721349985 (czynny 24h).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *